Další služby a porady

 

Řešení píth (astrálních patogenních zón) pomocí obřadů nebo skladby minerálů.

Astrální zóna (Bhútapíthah), je prostředí utvářené silami předků a jejich zjevů nebo vlivem předchozí kultury (třeba keltské), na jejichž základech je stavěno a nemusí být zrovna dosaženo příjemného spojení mezi stavebníkem, majitelem firmy nebo nájemníkem daného objektu a těmito silami.

Architektonické úpravy nebo ideová řešení stávajícího užitného nebo obytného prostoru (kategorie mandaly, užitého umění nebo působičů na okolní prostor). 

Ochranné obřady (véda jágja), očišťující prostor, pomáhají odpoutat duše zemřelých na jejich cestách k branám věčnosti (Jamajágja), dále naplňují prostor novou energií pro lepší život a náladu místa (pratišthájágja), mohou také otevírat nové brány změny osudu (karma-jágja).

Ratna-paríkša, úprava základové desky, stávajícího obydlí anebo prostředí firmy pomocí skladeb drahých nerostů.

Stambha-júpa, výběr a zasvěcení menhiru, dolmenu či kromlechu (júpa, garbha, čakra), jejichž sestava z velkých kamenů, vzájemné postavení a umístění navazují na dávné umění stavitelů menhirů a megallitů (od zvoncových pohárů po prakelty v Evropě). Vzniká tak meditační a ochranné území vhodné také pro meditaci a hledání sebe sama nebo nejlepšího záměru. 

Jakša-vrkša-sthána, výběr, zasvěcení a vysazení osobního stromu rodu nebo jedince.

Vánarjurvéda sthánam, vysázení lesa nebo lesní zahrady s léčebným účinkem na mysl a duši, podle pravidel jantry přirozeného ladění prostředí a přírody. Je to vysoce vznešené umění, spojující zahradní prvky s osobní cestou, kde stromy a keře jsou naše znaky a symboly, podstaty našeho života. Je to chrám v přírodě. 

Pítha-rakšanam, vyhledávání a průzkum nejlepších píth  pro výstavbu domu nebo firmy, dále řešení problémů tohoto druhu při koupi a správě stávajících objektů. 

 

Provádí Robert Néva