Horoskop pro jednotlivá znamení na rok 2006

Beran

Pro berana bude příští rok ve znamení stability. Příznivá vazba Saturna, působící v průběhu většiny roku pro něj přinese zkušenost, že ne všechno štěstí spočívá v neustálém běhání, snaze o sebeprosazení a  konfrontacích s okolím. Bude si muset uvědomit, že některé jistoty jsou také důležité a není třeba se za vším honit hlava nehlava, což by stejně k ničemu nevedlo, jen by ho to stálo mnoho energie.

Spíše bude těžit z předchozích zkušeností. Nedoporučuji tedy začínat projekty, které příliš předběhly dobu a jejich prosazení by proto bylo zbytečně obtížné, k tomu jistě přijde i vhodnější období. Naopak ze záležitostí, které odpovídají tradičním zvyklostem, názorům společnosti a okolí pokvete úspěch. Proto tohoto vlivu asi lépe využijí berani, kterým je více než třicet let. Vazby Saturna říkají, že pokud vsadíme na jistotu, úspěch je zaručen. Tedy pokud jste doposud věnovali dlouhodobé práci svůj čas, nyní mohou přijít závěrečné vavříny.

Květen muže být příznivý pro navazování milostných vztahů díky přechodu Venuše přes jejich znamení.

Býk

Býk bude v tomto roce asi dotlačen k nemalým změnám, nebude-li je ochoten uskutečnit sám. A změny jsou to, co on příliš nerad, neboť jeho charakter je veskrze flegmatický. Za to pokud už na změny dojde, stojí to za to. Na Slunce v býku budou většinou působit velmi napjaté aspekty. To znamená, že jeho život se bude rozhodně nebude odehrávat v zaběhnutých kolejích jako doposud. Planety mu nadělí nemalé ambice v kariéře, vzdělávání a cestování, nicméně také ho podrobí zkoušce dospělosti a zkušenosti. To, o co se bude snažit, může neustále narážet na překážky jen proto, aby se naučil sebedisciplíně. Tedy dokud nepochopí, že zde existují určitá pravidla hry, která je třeba respektovat. Nutná bude opatrnost při kontaktech se státními institucemi. Jeho vytrvalost bude neustále prověřována. Pokud se pustí do věcí nebo podniků, na které ještě nedozrály jeho zkušenosti, může tvrdě narazit do zdi.

Zvláště leden a srpen může být typický velmi silnou profesní a pracovní aktivitou. Červen pak příznivý pro vztahy. Od Srpna se pak mohou dovíjet velmi zásadní přelomy v životě býků.

Blíženci

Klíčovým pojmem bude samostatnost. K té Blížence povede Uran, vytvářející aspekty na jejich Slunce. To může znamenat, že budou nuceni naučit se starat sami o sebe. A to především v profesní rovině. Tedy Ti, kteří doposavad váhali s rozhodnutím, budou k němu asi tlačeni. Tyto vlivy mohu přinést jak větší schopnost samostatného podnikání, tak větší snahu o nezávislost na jiných. Proto je možné, že budou muset změnit bydliště či místo působení. Jistě se nevyplatí unáhlená rozhodnutí, i když k nim je tu sklon. Naštěstí příznivé vazby Saturna přináší i trochu opatrnosti a moudrosti. Také to znamená, že k jakýmkoliv změnám bude nutné přistoupit velmi obezřetně. Uran je také typický nepředvídatelnými změnami, na které by se měli připravit zvláště blíženci narození v první dekádě znamení. Takže pokud se vám některé věci v životě převrátí vzhůru nohama, buďte na to připravení. Ostatně změny jsou Vaše druhé jméno.

Aspekty Pluta Vás asi také pomalu povedou k úvahám nad svým nitrem a k otázkám o smyslu svého života.

Březen a září mohou být ve znamení pro silného pracovního nasazení, červenec pak pro milostné vztahy.

Rak

V minulých dvou letech jste to zřejmě neměli lehké, a tak asi nebyl čas na to starat se o své vlastní záměry se svým životem, protože okolnosti Vás nutily podřídit se vyšší autoritě. Nyní  budete mít ideální příležitost. Konečně si můžete dělat věci po svém a změnit tak nepřízeň osudu. A všechny okolnosti budou stát na Vaší straně. Takže je jen třeba toho využít. Hlavně se nebojte, to může být jediným problémem. Štěstí bude přát hlavně těm Rakům, kteří se nebudou bát postavit se na vlastní nohy. Pokud jste chtěli podnikat, směle do toho. Buďte ale opatrní na to, aby jste si věci nejdříve pěkně srovnaly a ujasnily, protože disciplína může být problémem. Takže se do všeho nehrňte po hlavě jako Berani, mohl by se Vám vymstít nezdravý optimismus. Ovšem situace bude natolik milostivá, že i některé chyby by Vám mohli projít.

Pracovně nejvíce aktivní by mohl být duben a květen, milostně pak červenec.

Lev

Z dlouholeté zkušenosti astrologů vyplývá, že když Saturn prochází určitým znamením, lidé v něm narození se potýkají s mnoha problémy. Takže letos vyšel černý Petr na Vás. To ale znamená hlavně velkou výzvu. Při přechodech této planety jsme nuceni utkat se se svou minulostí, pravidly společnosti, zákony a morálkou. Tento rok rozhodne, zda dokážete stát pevnýma nohama na zemi a vytvořily jste si jasný systém hodnot. Saturn je jako moudrý učitel – vystavuje nás překážkám, aby poznal, zda jsme dozráli. Takže zvláště ti mladší lvi to mohu nést těžce. Tyto aspekty se stanou poměrně tvrdým ale spravedlivým filtrem. Kdo obstojí, postoupí dále a výše.

Toto období bude časem utahování opasků, a ani ti nejzkušenější si nebudou moci dovolit příliš si vyskakovat. Pokud ale přijmete a pochopíte, co se po Vás žádá, můžete dosáhnout úspěchu. Ten bude v tomto období skutečně zasloužený a podložený tvrdou a možná i dlouholetou prací. V práci ale i osobním životě bude nutno spolehnout se na to, co doopravdy umíte. Žádné ideály nebo nereálné touhy tu nebudou mít prostor.

Panna

Ať chcete či nikoliv, v průběhu nejbližší doby se odehraje mnoho změn. Ty Vás povedou k větší nezávislosti a samostatnosti. Protože jste ale dosud ulpívali na minulosti, mohou být někdy i nepříjemné, nikoliv však bolestivé. Výsledkem bude mnohem spokojenější osobnost nového člověka.

Důležité bude, aby jste se více zabývali svými skutečnými postoji a myšlenkami, neboť u Merkurem ovládaného znamení panny vždy hrozí určitá povrchnost. Ovšem současné vazby Pluta způsobí velmi hluboké proměny, takže ani nic jiného asi nezbyde. Aspekty Jupitera přinášejí nakonec štěstí, takže se nemusíte obávat, že Vás nechá v problémech na holičkách. Právě naopak Vám pomůže ze všeho vybruslit.

V září Vás čeká příležitost k milostným vztahům, ale nic dlouhodobého raději nečekejte. Mohli by jste se zklamat.

Váhy

Pokud použijete alespoň trochu z disciplíny a trochu z houževnatosti, tento rok by neměl být žádným problémem, neboť planety jsou Vám příznivě nakloněny. Je třeba si jen vytvořit systém, podle kterého budete fungovat, protože mít ve věcech pořádek se vyplácí. Věnujte se každodenní rutině a neočekávejte převratné změny, však ono štěstí si Vás už najde. Zkrátka Vás čeká asi vcelku normální období. Poklidné aspekty by Vás však mohli vést k přílišnému pohodlí, takže i kvůli penězům a práci je nutné, aby jste si udrželi alespoň mírně dynamický postoj.  V současnosti se můžete bez závažných komplikací rozhodovat o své budoucnosti, případných majetkových nebo i duchovních záležitostech. Nevhodnější období pro pracovní aktivity bude v září, pro milostné rovněž.

Štír

Tento rok bude pro Vás veskrze pozitivní. Ve vašem znamení totiž bude skoro celý rok kromě posledních měsíců přecházet Jupiter, který je nejblahodárnější planetou vůbec. Tam, kde se nachází, přináší expanzi, bohatství a štěstí a to jak v rovině materielní, tak duchovní. Příznivě bude působit nejen v oblasti podnikání, ale i cestování a vzdělání. Všechny tyto vlivy můžete vychutnávat naplno.

Jediné, co nesmíte ztratit je obezřetnost.  Riziko, které zde hrozí, je, že se zapomenete alespoň s minimální sebekritikou kontrolovat a pak můžete snadno přestřelit. Takže pozor, ať Vám úspěchy nepřerostou přes hlavu. Takto pozitivní aspekty budou mít minimálně vliv na to, že se snad konečně přestanete cítit tak pesimisticky.

Střelec

Nejlépe bude, pokud si v tomto roce dáte pauzu od všeho toho běhání a shánění. Vlivy Saturna, Urana, Pluta  a Neptuna Vás budou nutit k tomu, aby jste stále více zvažovali své kroky. Rozhodně se Vám nevyplatí, pokud se i nadále budete zabývat pouze povrchní stránkou života a nevšímat si jeho skutečného smyslu. Tak se totiž nejen ochudíte o skutečné poznání, ale přestanete si i uvědomovat souvislosti.

Mohlo by se totiž stát, že zatímco se věnujete kariéře a každodennímu běhu života, Váš soukromý život se hroutí vy si toho ani nevšimnete.

Nejvíce budou ovlivněni Střelci narození ve druhém a třetím kvadrantu. Na ně  působí přechod Pluta jejich znamením. Ten je zavede do jejich nitra. Pravděpodobně se budou muset utkat sami se sebou a možná se setkají i se svými nejtemnějšími stránkami. Tedy i ti, kteří se navenek tváří jako andělé ukáží svou pravou tvář.

Druhý význam Pluta je, že člověka doslova nutí, aby něco dělal. Je tedy možné, že se nepodaří najít odpočinek. V závislosti na individuálních dispozicích můžete v daném směru vykazovat neobvyklou, až zničující aktivitu. Vyžaduje to ale také opatrnost, aby jste se v zápalu nadšení nedostali do kontaktu s podvodníky či kriminálními živly.

Silné pracovní nasazení lze očekávat v prosinci, naopak pro milostná dobrodružství bude čas již v listopadu.

Kozoroh

Planetární vlivy, působící na Vaše znamení budou po většinu roku spíše příznivé. Můžete tedy očekávat, že pokud budete těžit z již započatého díla, půjdete cestou úspěchů. Přesto ale nelze se založenýma rukama čekat, že vše bude fungovat samo od sebe. Planety budou dávat příležitosti, jak jich ale využijete je již na Vás. To vyžaduje zkušenost. Vy jste ale již od přírody zvyklí, že za Vás nikdo nic neudělá. A toho se držte.

Tento rok bude o disciplíně a expanzi v rámci možnosti. Na to jste ale také již zvyklí. Jupiter tu dá mnoho možností, jak se prosadit v kariéře, na které jste již nějaký čas pracovali, neboť se jedná o veskrze příznivou planetu.

Aspekty Urana Vás k tomu povedou k nezávislosti. Bude pro Vás také důležité, jak dokážete využít svých schopností samostatně plnit úkoly a ne jen poslouchat, co Vám kdo říká. Pak by jste stali jen maličkým kolečkem ve velkém stroji, jehož účel Vám není jasný.

Příležitost pro milostné hrátky budou v lednu.

Vodnář

Saturn působící v neharmonických vazbách na vaše Slunce způsobí, že tento rok nebude bez problémů. Pravděpodobně se budete muset naučit, co je disciplína a pořádek. Věci, které jste dlouho dokládali na příště, se Vám nyní mohou sesypat na hlavu. Nezbyde než vzít každou nedořešenou záležitost jednu po druhé, podrobit ji zevrubné analýze a posléze nalézt nejlepší východisko. Nenechte se mýlit, že se Vám do toho nechce. Sami sebe můžete přesvědčovat, že času je stále dost. To ale není pravda. Mnoho věcí Vám přímo uniká pod rukama a nakonec dojde řada i na Vás. Celý rok můžete mít pocit, že se na Vás něco valí a narážíte na neustále se opakující překážky a komplikace. To Vás má ale jen naučit, že život není jen procházkou růžovým sadem. Protože Saturn je ryze pragmatická planeta, buďte apartní zvláště v oblastech majetku, nemovitostí a financí. Veškerá rozhodnutí v těchto oblastech je třeba činit po zralé úvaze nebo je odložit. Zapátrejte  ve své paměti, jaké nedořešené záležitosti máte ve vztahu se státními institucemi.

Neptun, procházející dlouhodobě vaším znamením zde může dodat inspirace, nápady a představy. Ale také iluze a úniky. Pokud se Vaše pozornost soustředí ku prospěchu společnosti, může to být dobrá volba.

Situace se obrátí k lepšímu v listopadu a prosinci.

Ryby

V tomto roce a i několika příštích se může udát mnoho změn. Je to dáno Uranem, procházejícím dlouhodobě Vaším znamením. Takže zatímco v minulosti jste byly příliš oddaní svému osudu, nyní se stanete jeho aktivním tvůrcem, budete-li chtít. Stejně Vás to asi příliš trápilo, být stále zmítáni okolnostmi. Vaše skryté nápady a inspirace v uměleckých ale i technických oblastech se tak díky vlastní snaze mohou stát skutečností. Nezapomeňte ale, že pokud máte být skutečně spokojeni, nemůžete stále jen spoléhat na to, co Vám přijde od ostatních. Ty úspěchy Vám zajistí příznivá vazba Jupitera.

Pokud jste chtěli začít soukromě podnikat, je vhodná doba. Zvýšená intuice Vám pomůže orientovat se v nepřehledné spleti situací. Příznivé vazby ale mají také své riziková vlastnosti. A to je sklon k přehánění a přeceňování svých schopností. Nenechte se tedy svést k věcem, na které zcela zřetelně nemáte.

Příznivé období pro milostné vztahy bude v únoru a březnu.